Nestihli jste novorozenecké focení?

Nestihli jste novorozenecké focení?

Focení miminka z domova se většinou plánuje v prvních 14 dnech po narození. Má to mnoho důvodů - například to, že miminko je maličké a to je to, co chceme zaznamenat. Miminko bude pravděpodobně část focení spinkat a to nám dovolí vytvořit snímky schouleného spokojeného miminka. V prvních týdnech jsou novorozenci ještě velmi flexibilní a tak je mohu jemně polohovat podobně, jak byli v bříšku. Je ale možné fotit i starší miminko? ANO!

Protože fotím přirozené fotky lifestylově, fotit se dá v podstatě v jakémkoliv věku. Nicméně musím upozornit, že některým miminkům se kolem třetího týdne může objevit novorozenecké akné. Je to jedna z věcí, která asi málokterou maminku napadne. Ano, pomocí editačního programu mohu pupínky zmírnit, ale přeci jen je to zásah do přirozenosti pleti a může ovlivnit kvalitu fotografie.

Pokud máte již několikatýdenní miminko, doporučuji si focení rezervovat na dobu 3-4 měsíců. V období 1-2 měsíce je miminko už větší, ale ne tak flexibilní a zároveň ještě nedrží hlavičku. Tahle kombinace limituje různorodost fotek. Od 3 měsíce miminko už většinou drží hlavičku dobře a navíc se více začíná vědomě usmívat a udrží oční kontakt. Zachytit to, jak nádherně vás miminko pozoruje, to je radost.

Toto focení proběhlo, když byly Benjaminovi přesně tři měsíce.